Nüfus: 75.000

Kıbrıs’ın başkentidir. Lefkoşa, idari bölgenin merkezidir ve şu anda dünyadaki tek bölünmüş başkenttir; kuzey Türk ve güney Rum bölümleri Birleşmiş Milletler tarafından kontrol edilen, askerden arındırılmış bir bölge olan “Yeşil hat” ile bölünmüştür.

Nüfus: 47.000

Kuzey Kıbrıs’ın kuzey kıyılarında yer almaktadır. Doğal güzelliği ile beğeni toplayan, işlek bir limana sahip küçük bir şehirdir. Ayrıca ülkenin turizm başkentidir.

Nüfus: 60.000

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde önemli bir liman şehridir. Adanın doğu kıyısında, Lefkoşa’nın yaklaşık 55 km doğusundadır. Limanı, Kıbrıs’ın en derin limanına sahiptir.

Nüfus: 18.000

Kıbrıs’ın kuzeybatısındaki bir tarım şehridir. Güzelyurt, yanlarında Afrodit ibadetini getiren Spartalılar tarafından kurulmuştur. Güzelyurt bölgesi, Kıbrıs turunçgillerinin yarısından fazlasını yetiştirir.

Nüfus: 25.000

İskele bölgesi, adanın kuzeydoğu kesiminde yer almaktadır. Kuzey Kıbrıs’ın en güzel yerlerinden biridir. İskele bölgesinin en popüler destinasyonu Karpaz yarımadasıdır. Karpaz, ücra bir yer olmasına rağmen devasa “Altın Kumsalı” ile pek çok insanı kendine çekiyor.

Nüfus: 15.000

Lefke, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yer alan bir şehirdir. Ada’nın batı kesiminde, Girne’nin batısında ve Güzelyurt’un doğusunda yer alır. Lefke, tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü bir yerdir.

Listeleri Karşılaştır

Karşılaştırmak